KRAV MAGA – KAPAP

Krav Maga bir dövüş sporu değildir, Hayatta Kalma sistemidir. Hiç bir kuralın ya da yasağın olmadığı sokak ortamı için geliştirilmiş az kuvvet ile çok zarar veren etkili teknikleri içerir.

Sistemin içinde; Boks,Kick Boks,Muay Thai, Judo, Ju jitsu, Aikido, Karate teknikleri ve bunların yanı sıra pek tanınmayan fakat etkili savunma teknikleri bulunmaktadır. Krav Maga, kişinin doğal reflekslerini eğitmeye ve geliştirmeye yöneliktir. Buna bağlı olarak öğrenci, farklı fiziksel tehdit durumlarında uygulayabileceği basit fakat etkili tekniklerden oluşan bir savunma yeteneğine sahip olur.

Krav Maga öğrencilerine silahsız rakiplerle mücadele eğitiminin yanısıra silahlı hasıma karşı uygulanabilecek teknikler de öğretilir. Bu silahların arasında; sopa, bıçak, tabanca ve tüfek bulunur. En çok uzmanlaştırıldıkları silahlar, sopa ve bıçaktır. Birden fazla kişiye karşı savunma, silahla tehdit altında kalma durumlarında yapılması gerekenler öğrencilere gerçeğe en yakın senoryalar içerisinde reel uygulamalar yapılarak öğretilir.

Krav Maga`da keskin kurallar bulunmamaktadır. Krav Maga da sportif anlamda müsabakaya dayalı karşılaşma bulunmamaktadır. Tüm teknikler gerçek hayat koşullarında maksimum etkinlikte işlemesi için geliştirilmiştir. Krav Maga`da ataklar ve savunmalar rakipte mümkün olabilecek en büyük acıyı oluşturmak amacıyla tasarlanmışlardır. Vuruş, kontrol etme,etkisizleştirme ve diğer şiddetli teknikler üzerinde durulmuştur.