BOOT CAMP

Boot camp, askeri egzersizlerin ve askeri egzersiz mantığının günümüz fitness egzersizlerine uyarlanmış şeklidir. Asker antrenmanlarında amaç zorlayıcı egzersiz metodları ile kısa zamanda forma girerek, formda kalmaktır.
Kısa sürede yağ yakarak form tutmanızı sağlayacak Boot camp egzersizleri Amerikan ordusunun uyguladığı egzersizlerden esinlenerek hazırlandı. Boot camp egzersizlerini evde, sokakta veya size uygun olan çoğu yerde rahatlıkla uygulamanız mümkündür.

Düzenli olarak haftada 3 gün yapılan boot camp egzersizleri ile birkaç ay içerisinde vücudunuzda olumlu fark edilebilir değişiklikleri görebiliriz. Boot camp egzersizlerinin yanında doğru ve dengeli beslenme ile yağlı ve karbonhidratlı gıdalardan da kaçınılması gerekmektedir.
Boot camp gibi zorlayıcı bir aktivite yaptığınızda; Kondisyonunuz da artış, kuvvet artışı ile beraberinde beslenmeye bağlı olarak yağ kitlesinde azalma başlar. Vücut şekliniz de gözle görülür olumlu değişimler olur. Bu aktiviteyi bireysel olarak yapabileceğiniz gibi ekip olarak da keyifli bir takım oluşturabilirsiniz. Büyük şirketler; ofis ortamında stresle başa çıkma ve takım çalışmasının verdiği beraberlik duygularından faydalanmak amacıyla bu tür aktivitelere katılımı desteklemektedir.