ASHIHARA KARATE

Ashihara Karate branşı sistemin kurucusu Kancho Hideyuki Ashihara tarafından geliştirilmiş full contact karate disiplinidir. Ashihara Karate, doğal olarak akıllı düşünmeye ve gereksiz her şeyin zihinden atılmasına dayalı bilimsel bir mantık kullanır. Günümüz toplumunda karatenin daha gerçekçi bir şekline ihtiyaç duyulmaktadır, ki buna hız, mukavemet, akıl ve stratejiler vs. hepsi dahildir.

Ashihara Karate, gerçekçi ancak esnek ve gelişmeye devam eden bir anlayış sunar. Bu sebeple Ashihara Karate, öğrencilerini gerçek bir savaş alanın benzeri bir ortamda yetiştirmektedir. Ashihara Karate kısaca en gerçekçi karatedir, öğrencilerine karşıdan gelen bir saldırıya saldırıyla karşılık vermeden kendilerini savunmayı, karşılarındaki saldırganlara karşı daha avantajlı ve etkili olsalar bile kendilerini kontrol ederek en iyi karşı atağı gerçekleştirebilecek dinginliğin yanında saldırganı etkili bir şekilde bertaraf etmeyi öğretmektedir.

Ashihara Karate reel, sert ve stratejik eğitim içeriği sebebiyle öğrencilerin her zaman daha iyi, daha kuvvetli, daha yüksek farkındalık içerisinde ve daha zeki olmalarına yardımcı olur.